вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Віртуальна виставка до Дня захисника України

“В книжковій пам’яті миттєвості війни”

    
 14 жовтня ми відзначаємо День захисника України. Це свято було встановлено указом Президента України в 2014 році. Своє рішення Петро Порошенко прокоментував так: «В багатому на подвиги літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я наголошую, Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої».
       Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави. Неоголошена війна стала для нас перевіркою на мужність, витривалість, вірність та відданість державі. А ще, у цій боротьбі, ми об’єднались як нація у своїх прагненнях та надіях.

      У фондах бібліотеки ім. М.В. Гоголя ви можете знайти сучасні твори українських письменників про сьогоднішні події на Сході України.


Війна очима письменника



Вдовиченко, Г. Маріупольський 
процес : роман / Галина Вдовиченко. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 283 с.
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…



Гуменюк, Б.І. Блокпост : вірші, новели, публіцистика / Борис Гуменюк. – Київ : Академія, 2016. – 335 с.
У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки - пережита автором правда Майдану і війни. Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова.


Жадан, С. Інтернат : роман / Сергій Жадан. – Чернівці : Meridian Czernowitz? 2017 . 2017. – 335 с.
Війна завжди приходить несподівано. Просто раптом розумієш, що чуєш звук пострілів та бачиш вогонь у вікні, і звичний хід днів безповоротно порушується. Тепер настав час боротися за власне виживання та вирішити, за якими барикадами доведеться опинитися.Саме такий вибір доведеться зробити Павлу, до  будинку якого наближається лінія фронту, яку потрібно переступити...




Жолдак, Б.О. УКРИ : бойова проза / Богдан Жолдак. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 220 с.
Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про сучасне АТО. «УКРИ» — це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.




Костина Н. Билет в одну сторону : роман / Наталья Костина – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2016. – 302 с.
Украина. 2014-й. Аня - волонтер-медик в военном госпитале. Егор - актер из России, поверивший пропаганде и отправившийся воевать против "хунты". Их дорогам суждено пересечься... Когда в госпиталь привезли умирающего раненого, только мгновенная реакция Ани и ее четкие действия помогли вернуть юношу с того света. Всеми силами она боролась за жизнь незнакомца... И в ту минуту, когда Егор наконец открыл глаза и увидел над собой девушку, похожую на ангела, он понял: ему есть ради чего и ради кого жить...



Лойко, С. Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман / Сергій Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 344 с.
Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.


Положій, Є.В. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Євген Положій. – Харків : Фоліо, 2015. – 37 с.
"Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі", що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на Сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.



Талан, С. Оголений нерв : роман / Світлана Талан. - Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 544 с.
Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі… Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами… Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і дочка опинилися по різні боки барикад… Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах…


 Війна очима солдата, волонтера, журналіста



Волонтери. Мобілізація добра : збірка / С. Жадан [та ін. ; уклад. і передм. І. Карпи]. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2015. – 253 с.
Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії. Це історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже.
До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С.Жадана, І.Карпи, М.Кідрука, Г.Вдовиченко, Л.Денисенко, І.Роздобудько, І.Славинської, Г.Шиян, А.Любки, К.Бабкіної.



Зиненко, Р. А. Иловайский дневник / Роман Зиненко. – Харьков : Фолио, 2016. – 285 с.
«Иловайский дневник» Романа Зиненка - честная и откровенная книга, написанная непосредственным участником событий, бойцом добровольческого батальона «Днепр-1», прошедшим «Иловайский котел» от начала до конца. Его рассказ о малоизвестных событиях в окруженном Иловайске и выходе бойцов по «кровавому коридору» позволяет читателю пережить вместе с украинскими солдатами одну из самых трагических страниц в истории современной Украины, прочувствовать все то, что испытали бойцы добровольческих батальонов, а многочисленные фотографии помогут лучше представить описанные события.



Мамалуй, А. А. Военный дневник (2014-2015) / Александр Мамалуй. – Харьков : Фолио, 2016. – 285 с.
Перед вами – записки о войне, в которой пришлось сражаться автору и его товарищам. Их писал не журналист и не писатель, а пехотный снайпер. Писал на айфоне в палатках и домиках базовых лагерей, в краткосрочных отпусках и даже в полуразрушенном здании метеостанции Донецкого аэропорта. А сводил их воедино, в книгу, уже снайпер-пограничник, вернувшийся из 77-суточной командировки в Край Больших Неприятностей. Эта книга не о героях и не о святых, а о простых ребятах, которые рискнули головой ради того, чтобы наш дом не стал фронтом, о людях, которые пытались воевать хорошо, – потому, что сражались за Родину.



Макеєв, В. 100 днів полону, або позивний  911 / Валерій Макеєв. – Черкаси : Видавець Олександр Третяков, 2015. – 128 с.
Книга-сповідь волонтера, який пройшов воєний Схід України й опинився за гратами у підвалі, де не діють жодні закони і правила, а все будується винятково на людських стосунках. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування – мало хто після цього виживає. Але він вижив і… написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно.




Цаплієнко, А. Книга змін : історії з переднього краю / Андрій Цаплієнко ; [пер. з рос. Ж. Куяви].  – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2016. – 254 с.
«Книги змін», відомого українського журналіста Андрія Цаплієнка розповідає про Майдан, захоплення Криму, війну на Сході України, що несподівано увірвалась в наш дім, покалічила долі і змінила життя мільйонів людей. Персонажі оповідань переживають різноманітні життєві перипетії, втрачають рідних і друзів, страждають, прозрівають і мужніють. Декотрі оповідання настільки виразно художньо написані, що можуть стати основою для фільму. А сама книга залишиться літературним документом епохи, в якій нам випало жити. 


 Війна очима переселенця



АТО… Мы. Судьбы…- Киев : МП Леся, 2016. – 136 с.
Все произведения , собранные в этот поэтический сборник, освящены болью их авторов, волею судьбы оказавшихся в эпицентре событий 2014 – 2015 годов в Украине.











Дорошко, Г. Філософія АТО : українські етюди : збірка оповідань / Григорій Дорошко. – Київ : Саміт-книга, 2017. – 198 с.
Автор прожив на Донбасі понад п’ятдесят років. І навіть тепер, переїхавши до столиці, він часто навідується туди, хвилюючись за долю своїх земляків. Ця книга — його спроба на історіях простих людей розібратися, чому так сталося і що відбувається зараз. Але головне в його творах — це люди, його брати-українці, які на собі відчули трагедію цього часу.



Миронова, В.В. Люди Донбасса. Жизнь сначала / Вероника Миронова. – Харьков : Фолио, 2015. – 175 с.
Эта книга рассказывает о переселенцах с Донбасса. Перед нами 31 рассказ о людях позитивных, сильных, сумевших не только добиться самореализации в непростых обстоятельствах, но и стремящихся помогать другим. Ведь и автор книги — такая же нетипичная переселенка с Донбасса, которая продолжает заниматься любимым делом в новом городе и рассказывает о настоящих людях Донбасса другим.

Немає коментарів:

Дописати коментар