вівторок, 24 листопада 2015 р.


"На Хресті  Голодомору"

(Звинувачують письменники) 

      Голодомор 1932—1933 рр. був найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 р. у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.
У фондах бібліотеки ім. М.В. Гоголя ви можете знайти художні твори українських письменників про скорботні події тих років.

.А онде під тином
опухла дитина, голоднеє мре…

І не в однім отім селі,
а скрізь на славній Україні...
Т. Шевченко


Барка В. Жовтий князь: роман / Василь Барка. – К.: Київська правда, 2003. – 320 с.
В романі автор розкриває одну із найстрашніших сторінок в історії українського народу – розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створив символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою розруху, муку й смерть серед людей

Бедзик Ю. Гіпсова лялька: роман / Юрій Бедзик. – К.: Дніпро, 1989. – 253 с. – (Сер."Романи і повісті" ; 1989/13).
Роман написаний Ю. Бедзиком за живими свідченнями і й скупими документами  чорної пори. Автор вірить, що разом з ним і читач не залишиться байдужим перед вселенським горем, якого зазнала наша земля в роки сталінського свавілля.

Гудима А. Кара без вини: роман / Андрій Гудима. – К.: Урожай, 1993. – 288 с.
Автор звертається до жахливих подій, що відбулися в Україні 1932 -1933 роках.
Далеко від жвавих шляхів та людних місць розкинулося невелике подільське село Слобода, проте голод безжально пройшовся і по ньому.

Гуцало Є.П. Голодомор // Твори в п'яти т. Т.2. Повісті / Євген Гуцало. – К.: Дніпро, 1996. – С. 376 – 460.
Повість розповідає про ті трагічні сторінки історії українського народу, які в радянські часи приховували навмисно. У пам'яті українських селян назавжди викарбувалися страшні картини голодомору 1933 року, людське життя в ті часи перетворилося на пекло.

Захарченко В. Довгі присмерки: роман / Василь Захарченко. – К: Акцент, 2002. - 543 с.
В романі простежується страдний шлях покоління українців, на чию  долю випали і трагедія голодного
33-го, і репресії 1937 – 1938 років, і роки війни.

Кирій І. Голодна весна: автобіогр. повість / Іван Кирій. – К.: Молодь, 1993. – 256 с.
Повість Івана Кирія про трагічні події 1933 року, які він хлоп'ям пережив сам, коли здійснювався геноцид проти народу України.

Лисенко Ю.М. Вовчий виводок: повісті, оповідання / Юрій Лисенко. – К.: Рад. письменник, 1990. – 336 с.
В оповіданнях, що увійшли до книги, зображується голод 1933 року в Україні.

Мак О. Каміння під косою / Ольга Мак. – Вид. 2-ге. – К.: Глобус, 1994. – 128 с.
Повість Ольги Мак вперше вийшла в Канаді і, як відзначала критика, "читалася як щось неймовірне, недійсне…З  жахом кружляла думка: Невже ж письменниця це все сама пережила? "…

Скрипка Л. Бабусина оповідка / Лідія Скрипка. – К.: Сучасний письменник, 2009. – 24 с.
Жахливу сторінку лихоліття 1932 – 1933 років повідує внукам свідок тих подій  - старенька бабуся.

Самчук У. Марія: повість / Улас Самчук. – К.: Школа, 2007. – 320 с.
До видання увійшли роман "Гори говорять" та повість "Марія"- про воістину страшні метаморфози людського буття в умовах більшовицького геноциду, серед гріхів якого був чи не найбільший – голод.

Міщенко О. Безкровна війна: книга свідчень / Олександр Міщенко. – К.: Молодь, 1991. – 
176 с.
Український літератор Олександр Міщенко записав свідчення тих, кому довелося пережити голод 1933 року. У книжці немає жодного слова вимислу. З тих далеких  років до нас промовляє сам народ, його правда, розіп'ята на хрестах доля…

Старів С. Страта голодом: пер. з анг. / Семен Старів. – К.: Просвіта, 2002. – 272 с.
Спогади Семена Старіва про перебіг драматичних подій 1932 – 1933 років в одному із сіл на Черкащині – це докладне свідчення про Великий Голодомор.

Томенко М. Трудова книжка Матері: епічно-психологічна драма народного болю у 4-х книгах / Микола Томенко. - К.: Фенікс, 2008. – 308 с.
ХХ століття для України позначене
печаттю війни, голодомору, геноциду, каторжної селянської праці за мізерні трудодні, репресіями і цілковитим безправ'ям. Але за сухими фактами стоять долі мільйонів українців, і живі свідки тих подій впізнають себе в болючих рядках поезії Миколи Томенка.

Немає коментарів:

Дописати коментар